Tazminat Hukuku – Avukatı

nafaka artırım davası

Taminat Hukuku Danışmanlık Hizmeti

Hukuka aykırı bir eylem sonucunda meydana gelen maddi veya manevi zarara karşılık olarak ödenen bedel olan Tazminat, zararların giderilmesini amacıyla sorumlu tarafından zarar görene  ödenir. Ege Hukuk Tazminat Avukatı  olarak  her türlü maddi, manevi, iftira, haksız fiil, haksız şikayet, haksız tutuklama, boşanmada manevi tazminat v.b. konularda hukuki destek vermekteyiz.

Tazminat davalarının; kusur oranının, zarar miktarının ve sorumluluğun tespiti açısından titizlikle ve özenle takip edilmesi gereken aşamaları vardır. Tazminat talebinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için bilirkişi incelemesi, tanık dinlenmesi, belge araştırma işlemlerinin yapılması gerekir. Tazminat davası konularında sürecin, tazminat avukatı aracılığı ile takip edilmesi , dava sonucunda elde edilecek tazminat miktarının lehe belirlenmesini sağlayacaktır.

Maddi tazminat davası, ölüm varsa ölenin yaşı, en son aldığı ücret, tazminat konusu olaydaki kusur oranı; yaralanma varsa ek olarak maluliyet oranı dikkate alınarak hesaplanır. Manevi tazminat davası ise kusur oranı, tarafların mali durumları, yaşı, mesleği, olayın vehameti vb. gibi kriterler göz önünde bulundurularak hesaplanır. 

 

 

Tazminat Hukuku alanında verilen hizmetlerden bazıları;

1.Ceza davaları sonrası maddi ve manevi tazminat davaları

2. Araç kazalarından doğan maddi-manevi tazminat davaları

3.Trafik kazası sonrası oluşan değer kaybı ve ikame araç bedeli davaları

4.Ürün sorumluluğu (hatalı üretilen ürünlerin verdiği cismani zararlar) davaları

5.İşyeri kazalarına ilişkin davalar

6.Destekten Yoksun Kalma Tazminat Davası

7.Sözleşmeye Aykırı Davranma Tazminat Davası

HUKUKİ DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizi Arayın : +90 (532) 668 46 64 / +90 (505) 025 47 23 / +90 216 709 71 81

info@egehukukofisi.com
·  Pzt – Cmt 09:00-18:00