Gebze Ceza Avukatı

Gebze Ceza Avukatı

Gebze ceza avukatı olarak müvekkillerimize ceza hukuku ihtilaflarının çözümü konusunda profesyonel olarak hukuki danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ceza yargılamasında taraf olan kişilerin en iyi ceza avukatı tarafından temsil olunması, hak ve menfaatlerini korumak adına önemlidir.

Uzmanlık alanımız olan Ceza Hukuku alanında müvekkillerimize soruşturma aşamasından itibaren sürecin sonuna kadar gerekli avukatlık ve danışmanlık hizmetini sağlamaktayız. Gebze merkezli ofisimizden Gebze ceza avukatı olarak Avrupa ve Anadolu yakasında avukatlık hizmeti sunmaktayız. 

Şahsınıza suç isnat edilmiş veya gözaltına alınmış olabilirsiniz. Bu suç dolayısıyla ekonomik durumunuz, saygınlığınız ve itibarınız kısacası tüm sosyal hayatınız tehlike altına girme ihtimalinde olabilir. Bu durumda bir Gebze ceza avukatı ile iletişim kurmanız lehinize olacaktır. Mahkeme veya kolluk nezdinde yöneltilen suçlama ile ilgili ifade vermeden önce avukatınızı seçme ve avukatınız ile savunma stratejinizi belirleme hak ve özgürlüğünüz yetkililer tarafından size hatırlatılır. İşte bu noktada belirleyeceğiniz ceza avukatı tüm süreci etkileyecektir.

Nitelikli bir ceza avukatına sahip olmanız özgürlüğünüz ile hapse mahkûm olmanız arasındaki ince çizgiyi belirler. Ceza kanunda suç olarak öngörülmüş olan bir davranışın karşılığında hürriyetinize ve geleceğinize önemli ölçüde etkide bulunabilecek yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple sizi mahkemede temsil edecek en iyi Gebze ceza avukatını seçmek çok önemlidir. Gebze ceza avukatı olarak sizi temsil etmemiz halinde lehinize olabilecek hususlar yargılama sürecinin her aşamasında ileri sürülecek süreç titizlikle takip edilecektir.

 • GİZLİLİKGerek müvekkillerimizle gerçekleştirdiğimiz görüşmeler gerekse dava süresince edinilen bilgiler bakımından tüm süreç gizlilik esasına dayanılarak yürütülür.
 • ULAŞILABİLİRLİKHukuki süreç içinde müvekkillerimiz ile iletişimi şeffaf ve sıkı bir şekilde sağlamaktayız. Özellikle acil durumlar için 7/24 ulaşılabilir olmak temel gayemizdir.
 • TİTİZLİKHukuki iş ve işlemlerin yürütülmesi esnasında sorumluluk bilinci ile hareket etmekte, özenle çalışmalarımızı yürütmekteyiz.
 • DÜRÜSTLÜKMüvekkillerimiz ile gerek yüz yüze gerek iletişim kanalları ile yaptığımız görüşmelerden sonra hukuki süreci net olarak belirleyip izleyeceğimiz yol haritası yönünden bilgilendirme yapmaktayız.
gebze ceza avukatı

Av. Ezgi KESGİN

İletişim:

0532 668 46 64

Gebze Ceza Avukatı Hizmetleri

Gebze ceza avukatı olarak aşağıda bazıları verilen suçlarla ilgili açılan davalarda hizmet vermekteyiz.

 1. Hayata karşı suçlardan: Kasten adam öldürme, taksirle adam öldürme, insan ticareti
 2. Vücut dokunulmazlığına karşı suçlardan: Kasten yaralama, taksirle yaralama
 3. Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan: Cinsel saldırı, cinsel taciz, cinsel istismar
 4. Hürriyete karşı suçlardan: Tehdit, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, konut dokunulmazlığının ihlali
 5. Şerefe karşı suçlardan: Hakaret
 6. Özel hayata karşı suçlardan: Özel hayatın gizliliğini ihlal, haberleşmenin gizliliğini ihlal
 7. Mal varlığına karşı suçlardan: Hırsızlık, kullanma hırsızlığı, yağma (gasp), mala zarar verme, güveni kötüye kullanma, dolandırıcılık
 8. Kamu güvenine karşı suçlardan: Parada sahtecilik, resmî belgede sahtecilik, mühürde sahtecilik, özel belgede sahtecilik
 9. Genel ahlaka karşı suçlardan: Müstehcenlik, fuhuş, kumar oynanması için yer ve imkân sağlamak
 10. Anayasal düzene karşı suçlar

GEBZE CEZA AVUKATI ÜCRETLERİ

GEBZE CEZA AVUKATI ÜCRETLERİ

Gebze ceza avukatı ücreti Avukatlık Asgari Ücreti altında kalmamak kaydı ile suçun tipi, dosyaya harcanacak emek, dosyanın asliye ceza mahkemesi ve ağır ceza mahkemelerinden hangisinde görüleceği, hangi tarafın olduğu gibi durumlara göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca Gebze ceza avukatının bilgisi, tecrübesi, başarısı da bu ücretinin belirlenmesinde etkili olur. Gebze ceza avkat ücreti 2024 İstanbul ve Ankara  Barolarının tarifelerinde belirtilmiştir. 

EN İYİ GEBZE CEZA AVUKATI

EN İYİ GEBZE CEZA AVUKATI

     Haklarında ceza soruşturması ya da davada bulunan kişilerin en iyi Gebze ceza avukatı arayışları başlıyor. Kanunen hukukta avukatların alan sınırlaması yoktur. Ancak avukatlar, profesyonel bilgi ve deneyimlerine, yatkınlıkların göre haklarının ayrıntılarının dağılımını sağlayabilmektedir. Her istediği alanda dosya alabilir, istemediği bir alanda kalmayı reddedebilmektedir. Ancak genel olarak avukatının yürüttüğü dosyada özveri ile çalışma yükümlülüğünü yerine getirmesi gerekir.

     Kişilerin girdikleri taleplerde en iyi avukat ile temsil edilme talebinin doğaldır. Ancak en iyi avukat ya da başarılı avukat gibi tabirler halk arasında kullanımta olup avukatlar arasında net bir şekilde böyle bir ayrım yapılamaz. Kişilerin en iyi avukatı araması yerine, söz konusu dosya ile ilgili alanda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip ceza avukatı ile anlaşmazlıklar mevcut olacaktır. En iyi Üsküdar ceza avukatı ceza yargılamasında vekilliğini üstlendiği kişinin haklarının temini için en etkili şekilde çalışır.

GEBZE CEZA AVUKATI HANGİ DAVALARA BAKAR?

GEBZE CEZA AVUKATI HANGİ DAVALARA BAKAR?

     Gebze ceza avukatı suçu kapsamındaki ceza davalarına bakar. Ceza davaları, savcılık tarafından yürütülen soruşturma sonrasında kişinin sürekli iddiada bulunulması, suç hakkında yapılan yargılamalardır. Ceza davalarının yetkilisi genel görevli mahkeme Asliye Ceza Mahkemesi ve Ağır Ceza Mahkemesidir. Özel görevli mahkemeler ise çocuk mahkemesi, çocuk ağır ceza mahkemesi sulh ceza mahkemesi, fikri ve sınai haklar ceza mahkemesidir.

GEBZE AĞIR CEZA AVUKATI

GEBZE AĞIR CEZA AVUKATI

     Gebze Ağır ceza avukatı Ağır cezalarda görülen en ağır ve en ağır cezalı suç türleri ile açılan davalarda savunmayı üstlenir. Ağır ceza davaları Ağırlaştırılmış müebbet hapis, müebbet hapis ve on harften fazla olan hapis cezaları tek tek suçların değerlendirildiği davalardır. Ağır mahkeme cezasının kapsamına giren kanunda açıkça belirtilmeyen suçlarda asliye ceza mahkemesi görevlisidir. Yargılanan kişi, 18 kademeli küçük ise çocuk ağır ceza mahkemesi görevlisidir.

     sakatlıkların bozulması sürecinde genellikle tazminat bildirimi açısından bakıldığında özellikle ilk aşamadan itibaren gözaltı evresinde Gebze ağır ceza avukatı ile işlemlerde büyük önem veriliyor. Ağır mahkemede yargılanan kişinin ceza alması ya da tutuklamanın durdurulması, tahliyenin durdurulmasının durdurulması gibi haller için en iyi Gebze ağır ceza avukatı en adil şekilde sonuçlanmayı hedefliyor.

Ağır ceza avukatı tarafından ceza yargılamasında;

 • Kişilerin piyasaya sürülecek delillerin doğru zamanda sunduğu,
 • Tanıkların doğru zamanda dinlenmesi
 • Etkili savunmaların yapılması
 • Cezada indirimin uygulanabilecek hallerde ilgili kategorilerde ceza ayrıntılarında vurgulanması,
 • Beraat almak için gereken şartların hayatta kalması ve hayatta kalması

CEZA DAVASINDA AVUKATIN ÖNEMİ

CEZA DAVASINDA AVUKATIN ÖNEMİ

     Ceza davasında avukatlığın önemi, kişinin etkili savunmasının yapılmasında önem taşımayacaktır. Hakkınızda bir ceza davası açıldıysa söz konusu şey sizin özgürlüğünüzdür. Sanık veya şüpheliler etkili bir savunma için bir ceza davasında avukatın yardımından faydalanmalıdırlar. Hukuk tarafından verilen yetkinin gerektiği gibi kullanılması ve ilgili kanun maddeleri müvekkilin davasında bulunabilecek noktaların saptanması kişinin özgürlük aralığını önemsemektedir. Örneğin, ceza davalarında tuz inkar yerine etkin bozulma veya zararın giderilmesi hükmünin sonuçları olası mahkumiyet süreniz azalabilir veya kalkabilir. Ancak kişilerin haklarının tam olarak bilinmemesinden etkin bir savunma gerçekleştiremiyor. Bu noktada ceza davasında Gebze ceza avukatının önemi ortaya çıkıyor.

AVUKAT NİÇİN TUTULUR

Avukat Tutmak Neden Önemlidir?

Yazıyı okumak için TIKLAYINIZ

Kişiler hukuksal sorunlarla karşılaştığında, genellikle endişeye kapılarak, başta psikolojik olmak üzere başka birçok sorunun olmasına da neden olabilmektedir. Oysa birçok hukuki sorun, yeterli hukuki bilgi sayesinde çok kısa sürede ve sorunsuz şekilde çözülebilmektedir.

Özellikle Ceza davaları söz konusu olduğu zaman avukatların önemi daha belirgin olmaktadır. Sanıklar, hürriyetlerini bağlayıcı ceza alma ihtimali bulunan davalarda,  kendilerini avukatla savundukları zaman daha sağlıklı ve etkili bir süreç inşa edilmiş olur.

üsküdar ceza avukatı 2
Gebze ceza avukatı olarak verilen hizmetler

     Hukuk ofisimiz Ceza Hukuku ihtilaflarının çözümü kapsamında danışmanlık, mağdur ve şüpheli veya sanıklara müdafilik hizmeti vermektedir Gebze ceza avukatı olarak verdiğimiz hizmetler;

  • Cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin ziyaretlerinin yapılması,
  • Şikayet dilekçesi hazırlanması ve soruşturmanın başlatılması,
  • Şüphelinin kollukta ve savcılıkta alınacak ifadeleri sırasında yanında bulunma,
  • Ağır Ceza Mahkemelerinde sanık müdafi ve müşteki vekilliği görevi,
  • Asliye Ceza Mahkemelerinde sanık müdafi ve müşteki vekilliği görevi,
  • Sulh Ceza Mahkemelerinde sanık müdafi ve müşteki vekilliği görevi,
  • Savcılıklarca verilen takipsizlik kararlarına itiraz edilmesi
  • Tutuklama ve koruma kararlarına itiraz edilmesi
  • Temyiz ve İstinaf dilekçeleri hazırlama
  • Gözaltı, tutuklama, arama ve el koyma, teknik araçlarla izlenme, iletişimin kayda alınması gibi tedbirlerin hukuki denetimi ve bu işlemlere itiraz edilmesi
Avukat Tutmak Zorunlu Mudur?
Avukatlık ücreti nedir?
Vekaletname nasıl çıkarılır?
Avukatlık Ücreti Ne Kadar?
Her dava için ayrı vekalet mi vermem gerekiyor?
Telefon ya da e-posta yoluyla sorunlarımı danışabilir miyim?
Hakkımda dava açılıp açılmadığını nasıl öğrenebilirim?
Davalar ne kadar sürede sonuçlanır?
Dava sürecimden nasıl haberdar olabilirim?

Avukat Tutmak Zorunlu Mudur?

Türk hukuk sisteminde kişilerin mahkeme önünde avukatla temsil zorunluluğu yoktur. Ancak her alanda olduğu gibi hukuki işler de uzmanlık gerektirir. Hukuki konularda gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmadan hareket etmek telafisi imkânsız zararlara yol açabilir. Avukatın hukuki yardımına başvurulması ve avukat aracılığıyla işlerin takip edilmesi hem hakka kavuşmakta büyük önem taşımakta hem de daha hızlı ve etkili  sonuç alınmasına katkı sağlamaktadır.

Uygulamada, avukata ödenecek ücreti gereksiz gören, avukatın yapabileceği işi bizzat yapabileceğini düşünerek hareket eden kişiler, genelde, telafisi mümkün olmayacak hak kayıplarına uğramaktadır. Kimileri, davasını ya da  icra takibini bizzat açtıktan sonra, işin düşündüğü kadar kolay olmadığını görüp avukat arayışına girmekte, ancak çoğu zaman kişiler tarafından bu aşamaya kadar eksik ya da hatalı yapılan işlemler sonradan davaya dahil olan avukat tarafından da giderilememektedir.

Avukatlık ücreti nedir?

Avukatlık mesleği bir serbest meslek faaliyetidir. Avukatlar hukuk alanındaki bilgi ve tecrübelerini diğer insanların istifadesine sunarlar. Avukata; herhangi bir hukuki sorunla ilgili soru sorulduğunda veya vekâleten iş takibinde bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Avukata ücret ödenmesi aynı zamanda yasal bir zorunluluk olup avukatlık asgari ücret tarifesinde belirlenen değerler altında ücret sözleşmesi yapılması da yasaklanmıştır.

Vekaletname nasıl çıkarılır?

Vekâletname noterde düzenlenir. Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportunuzla birlikte vekâlet vereceğiniz avukatın vekâlet bilgilerini (ad soyad, vergi dairesi, vergi numarası ve adres) temin edip, vekâleti hangi iş için kullanacağınızı notere bildirmeniz halinde, noter ihtiyacınız olan vekâletnameyi adınıza düzenler. Vekâletnameyi süreli ya da süresiz çıkartabilirsiniz. Özel yetki gereken hallerde bu yetkilerin vekâlette yer alması gerekir.

Boşanma davasında mahkeme giderlerini kim karşılar?

Avukatlara ödenen avukatlık ücreti, Türkiye Barolar Birliği’nin her yıl belirlediği “Asgari Avukatlık Ücret Tarifesine” tabidir. Söz konusu tarifeden aşağıda ücret ile anlaşmak yasaktır. 

Her dava birbirinden farklı olduğundan talep edilen avukatlık ücretleri nitelik, emek, mesai, yer, süre gibi faktörler birlikte gözetilerek belirlenmektedir.

 

Her dava için ayrı vekalet mi vermem gerekiyor?

Tarafımıza vermiş olduğunuz genel dava vekaletnameniz büromuzda arşivlenir ve vekaletnamede her hangi bir süre sınırı konulmamışsa bu vekaletname ile takip etmemizi istediğiniz tüm adli ya da idari davalarınız takip edilebilir. Ancak özel yetki gerektiren dava ve işler için ayrıca vekaletname vermeniz gerekebilir.

Telefon ya da e-posta yoluyla sorunlarımı danışabilir miyim?

Sorularınız için info@egehukukofisi.com mail adresimizi ve 0532 668 46 64 numaralı telefon numaramızı kullanabilirsiniz. Kısa ve basit sorularınıza yanıtlar en kısa sürede verilecektir. Ancak ayrıntılı bilgi istenilmesi halinde danışma, ücrete tabi bir danışma şekline dönüşeceğinden Avukatlık Asgari Ücret tarifesi ile Avukatlık Yasası ve Meslek Kuralları çerçevesinde size gerekli cevaplar verilecektir.

 

Hakkımda dava açılıp açılmadığını nasıl öğrenebilirim?

Hakkınızda dava açıldığını e-devlet üzerinden yahut vatandaş- Uyap sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz. Yine ikamet adresinize gelecek mahkeme tebligatı ile de hakkınızda dava açıldığını öğrenmiş olursunuz. Tebligatın tarafınıza tebliğinden itibaren dava konusu alanında uzman bir avukatla görüşmenizi ve hukuki yardım almanızı hak ve süre kaybına uğramamanız için önemle tavsiye ederiz.

Davalar ne kadar sürede sonuçlanır?

Dava sayısının fazlalığı, hakim, savcı, adliye personelinin yetersizliği ve adalet sistemimizdeki eksiklikler sebebiyle davalar kısa sürede çözülememektedir. Davaların kısa zamanda sonuca ulaşabilmesi, usul ve esaslara tamamıyla hakim bir avukat ile çalışmayla azımsanmayacak kadar fazla alakalıdır. İşi davalarla ilgilenmek olan avukatlar tüm mesailerini davaları hızlandırmak ve kısa sürede olumlu sonuçlandırmak için çalışırlar. Vatandaşların günlük iş yoğunluğunda kendi davalarını takip etmeleri ve davalarını hızlandırmaları pek mümkün değildir. Her davanın kendisine özgü teknik detaylarının fazlalığı sebebiyle ancak işinde uzman ve tecrübeli bir avukat tarafından kısa sürede sonuçlandırılabilir.

Dava sürecimden nasıl haberdar olabilirim?

Avukatlık büromuz tarafından takip edilen hukuki işlemler hakkında müvekkillerimiz telefon, e-posta ve gerçekleştirilen toplantılar aracılığıyla belirli aralıklarla düzenli olarak bilgilendirilmektedirler.

Ezgi hanım hem avukatlık mesleğinin onuruna yakışır bir hizmet sunan hem de bu mesleğin özen ve dikkat yükümlülüğüne uygun davranan kıymetli bir hukukçu. Kendisinin dosyamıza olan ilgisi için ona buradan da bir teşekkür etmeyi borç bilirim. Başarılarının devamını diliyorum…

Eray D.
Google

Ezgi hanımı sadece telefon aracılığıyla tanımış olsak da bugün bize çok yardımcı oldu. Bundan sonra adli hukuki bir durumumuz olması halinde herzaman Ezgi hanıma guvenebilecegimizi biliyorum. İlgi ve alakanız için teşekkürler Ezgi hanım.

Fatih R.
Google

Ezgi Hanım’a ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim. Sayesinde dava sürecini sağlıklı bir şekilde atlattık. Süreci titizlikle takip edip beni sürekli bilgilendirdiği için bana kendimi güvende hissettirdi. Profesyonelliği sayesinde sorunum çözüldü tekrar tekrar teşekkürler.

Seyhan K.
Google

İş takibi konusunda oldukça özenli, kişisel meselelere duyarlı, daima güvenle ve doğru bilgi alabileceğiniz genç dinamik bir avukat. İnsan kaynaklı çalışma prensibi, müvekkillerine karşı daima pozitif ve çözüm odaklı yaklaşımıyla farkını ortaya koymaktadır.

Ayça A.
Google

Süreç yönetimi ve dosya takibi açısından oldukça güzel bir süreç geçirdim. Tam anlamıyla bir profesyonel. Ayrıca aklıma takılan her soruma cevap buldum. Hukuki süreçler için bundan sonra tek adresim.

Buse G.
Google

Av. Ezgi Hanım işini severek yapan, sizi gerektiği şekilde savunan çok başarılı ve güzide bir avukat. Bilgi birikimi, sakinliği, profesyonel yaklaşımı ile birlikte davamızda başarılı olduk. Bu yolda azminin ve başarılarının daim olacağına yürekten inanıyorum. Başarılar.

Hilal K.
Google
HUKUKİ SÜREÇLERİNİZLE İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Telefon

0532 668 46 64

0505 025 47 23

0216 709 71 81

E Mail

 

info@egehukukofisi.com

Adres

Acıbadem Mah. Çeçen Sk. No:25 Akasya Residence Tower A1 K:26 D:150 Üsküdar/İSTANBUL

Güngören Mah. Turgut Özal Cd. No:16/1 K:4 D:11 Üsküdar/İSTANBUL