İdare Hukuku – Avukatı

nafaka artırım davası

İdare Hukuku Danışmanlık Hizmeti

Kamu gücünü kullanan idarenin  Gerçek ve tüzel kişileri etkileyen idari işlemlerin hukuka aykırı olması halinde, bu hukuka aykırılıkların giderilmesi amacıyla yetkili idari mercilere başvurulması ve gerektiğinde bu işlem ve eylemlere ilişkin olarak idare mahkemelerinde davaların açılması hususlarında hukuki hizmet (İdare Hukuku Avukatı ile) sağlamaktayız.

İdarenin var oluş amacı kamu yararının gerçekleştirilmesidir. İdare hukuku da, kamu yararını oluşturmaya, bozulan yarar dengesini yeniden kurmaya yardımcı olarak idarenin faaliyet ve örgütlenmesini kurallara tabi kılar ve böylece bireyin hak ve hürriyetlerinin güvence altına alınmasını sağlar.

İdare hukukunda Doğan uyuşmazlıklar, İdari yargıda görülmektedir. Anayasaya göre idarenin her tür iş ve işlemlerine karşı yargı yolu açıktır ilkesi bulunmaktadır.

Önemle  ifade etmek gerekir ki özellikle idare hukuku alanında davanın tarafı kamu tüzel kişisi bulunan ve bireye göre daha güçlü durumda olan kamu kurumlarıdır. Burada bireyin bir avukat ile hareket etmesi kendi lehine olacaktır. Dolayısıyla idare hukuku ve idari yargı alanında yaşanılan herhangi bir sorun karşısında bir profesyonele danışmak en doğru tercih olacaktır.

 

İdare Hukuku alanında verilen hizmetlerden bazıları;

1.İptal Davaları

2.Tam Yargı Davaları

3.Yürütmenin Durdurulması

4.Güvenlik soruşturması ve her türlü haksız işlem iptal davaları

5.Tazminat Davaları

6.Kentsel Dönüşüm Hukuku ve İptal Davaları

HUKUKİ DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizi Arayın : +90 (532) 668 46 64 / +90 216 709 71 81

info@egehukukofisi.com
·  Pzt – Cmt 09:00-18:00