Sağlık Hukuku – Avukatı

nafaka artırım davası

Sağlık Hukuku Danışmanlık Hizmeti

Hasta, doktor ve sağlık kurumu ilişkileri çerçevesinde ortaya çıkan uyuşmazlıkların çözümlenmesi, tedavi esnasında malpraktis şeklinde ya da ayrıca taksirle veya kasıtlı olarak işlenen suçların ceza ve tazminat hukuku boyutunda ele alınması konularında hizmet vermekteyiz.

Hekimlerin ve hastaların sağlık alanında yasalarla çerçevelenmiş hakları bulunmaktadır. Sağlık hukuku, sağlık alanında hizmet veren kurumlar ve bu alanda hizmet veren-hizmet alan kişilerin haklarını ele alan bir hukuk alanıdır. Sağlık hukuku ayrıca çevre sağlığı ve gıda hukuku, hastanelerin hukuki yapısı, sağlık sigortası, sağlık harcamaları, Sağlık Bakanlığı teşkilat ve yönetimi gibi birçok alanı da kapsamaktadır.

Uygulamada malpraktis olarak bilinen dalda, hatalı tıbbi müdahaleden sonra  sağlık çalışanlarının hukuki ve cezai anlamda sorumlulukların ne şekilde olduğu konularını incelenir.  Malpraktis; Yanlış ya da eksik tanı , müdahale, ameliyat, ilaç verme gibi eylemlerde yapılan yanlışlıklar, teknik-ekipman hatası ,  alt yapı eksikliği ve sağlık çalışanları arasındaki yanlış veya eksik iletişim gibi unsurlardan meydana gelebilir. Bu unsurlar her somut olayda dikkatlice değerlendirilmesi, sağlık çalışanları veya kuruluşları arasındaki sorumlulukların tespitinde bir malpraktis avukatından destek almak büyük önem taşımaktadır.

 

Sağlık Hukuku alanında verilen hizmetlerin bazıları ;

1. Tıbbi Malpraktis Davası

2. Kamu Hastanelerine Karşı Hizmet Kusuru Nedeniyle Açılacak Malpraktis Davaları

3.Maddi Manevi Tazminat Davaları

4. Ceza Davaları

HUKUKİ DESTEĞE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Bizi Arayın : +90 (532) 668 46 64 / +90 (505) 025 47 23 / +90 216 709 71 81

info@egehukukofisi.com
·  Pzt – Cmt 09:00-18:00