İstanbul Avukat

İstanbul Avukat

İstanbul’da faaliyet göstermekte olan Ege Hukuk Bürosu olarak, İstanbul avukat arayışlarınıza cevap vermekteyiz. Hukuki tecrübelerimiz ve bilgi birikimlerimiz ışığında müvekkillerimizin hukuki işlemlerini etkili sonuçlara ulaştırmaktayız. Yalnızca İstanbul Avukat hizmeti vermekle kalmayıp İstanbul’un 39 ilçesinde hizmet vermekteyiz. Hukuk büromuz profesyonel ve sonuç odaklı çalışmaları ile yargısal sorunlarınızın çözülmesi için yanınızdadır.. Unutmayın; haklı olmak ile hakkı kazanmak arasındaki fark, AVUKATINIZDIR.

Ege Hukuk olarak belirlediğimiz çalışma prensipleri ile hizmet vermekteyiz. Müvekkillerimizin hukuki süreçlerini yürütürken bu ilkelere bağlı kalmaktayız. Çalışma prensiplerimizi birkaç örnek ile ifade etmekte fayda görüyoruz.

  • GİZLİLİKGerek müvekkillerimizle gerçekleştirdiğimiz görüşmeler gerekse dava süresince edinilen bilgiler bakımından tüm süreç gizlilik esasına dayanılarak yürütülür.
  • ULAŞILABİLİRLİKHukuki süreç içinde müvekkillerimiz ile iletişimi şeffaf ve sıkı bir şekilde sağlamaktayız. Özellikle acil durumlar için 7/24 ulaşılabilir olmak temel gayemizdir.
  • TİTİZLİKHukuki iş ve işlemlerin yürütülmesi esnasında sorumluluk bilinci ile hareket etmekte, özenle çalışmalarımızı yürütmekteyiz.
  • DÜRÜSTLÜKMüvekkillerimiz ile gerek yüz yüze gerek iletişim kanalları ile yaptığımız görüşmelerden sonra hukuki süreci net olarak belirleyip izleyeceğimiz yol haritası yönünden bilgilendirme yapmaktayız.
Pazartesi09:00 - 20:00
Salı09:00 - 20:00
Çarşamba09:00 - 20:00
Perşembe09:00 - 20:00
Cuma09:00 - 20:00
Cumartesi09:00 - 20:00
istanbul avukat

Av. Ezgi KESGİN

İletişim:

0532 668 46 64

info@egehukukofisi.com

İstanbul Avukat İletişim

İstanbul avukat arayışı içinde olmanız durumunda tarafımızla ihtiyacınız olduğu anda iletişime geçebilirsiniz. Yazımızın altında ve sitemizde bulunan ‘’iletişim’’ sayfasından ofisimizin konum ve adres bilgilerine erişebilirsiniz.  Ayrıca telefon numaramızdan bizi arayabilir veya WhatsApp üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.

İSTANBUL AVUKAT ÜCRETİ

İstanbul avukat ücreti belirlenmesinde somut olayın özellikleri ve dava kapsamı önem taşır. Avukatlık hizmetinin verileceği hukuki işin niteliği, ağırlığı, ne kadar süre devam edeceği, yapılacak yargılama masrafları dikkate alınarak bir avukatlık ücreti belirlenir. İstanbul avukatlık ücreti 2024 İstanbul ve Ankara Barolarının tarifelerinde belirtilmiştir. Fakat bu tutarlar sabit olmayıp avukat ile müvekkili arasında yapılan anlaşmaya göre ücret belirlenebilecektir. Bu sebeple hukuki problemleri ile ilgili tarafımıza başvuran kişilerle öncelikle yüz yüz veya online olarak görüşme sağlayarak davaya konu olayları değerlendirmekteyiz. İstanbul avukat Ücretini ise yapılan bu görüşme sonunda belirlemekteyiz.

İSTANBUL AVUKAT HİZMETLERİ VE FAALİYET ALANLARI

İSTANBUL AVUKAT HİZMETLERİ VE FAALİYET ALANLARI

Hayatınızın herhangi bir döneminde çeşitli hukuki problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu problemlerle karşılaşmanız halinde bize ulaştığınızda taleplerinizi dinleyip hukuki ihtiyaçlarınızı belirleyerek çözüm üretmekteyiz. Ayrıca hukuki danışmanlık hizmetimiz ile de oluşması muhtemel hukuki sorunların önlenmesi için çabalamaktayız. Hukukun çeşitli alanlarında faaliyet göstermekteyiz. Anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davaları, Boşanma davasının sonuçlarından nafaka, velayet, tazminat, mal paylaşımı davaları, malpraktis davaları, tüketici davaları, suç duyurusu ve şikayet, soruşturmanın yürütülmesi, ceza dava süreci takibi, mağdur ve sanık vekilliği, icra takibi, tazminat davası, bilişim hukukundan doğan dava ve işler, iş davaları, nüfus davaları konularında avukatlık hizmeti vermekteyiz.

İSTANBUL HUKUK BÜROSU HAKKINDA

İSTANBUL HUKUK BÜROSU HAKKINDA

İstanbul avukat Ege Hukuk Ofisi olarak belirlediğimiz çalışma prensipleri ile hizmet vermekteyiz. Müvekkillerimizin hukuki süreçlerini yürütürken bu ilkelere bağlı kalmaktayız. Çalışma prensiplerimizi birkaç örnek ile ifade etmekte fayda görüyoruz.

  • GİZLİLİK: Gerek müvekkillerimizle gerçekleştirdiğimiz görüşmeler gerekse dava süresince edinilen bilgiler bakımından tüm süreç gizlilik esasına dayanılarak yürütülür.
  • ULAŞILABİLİRLİK: Hukuki süreç içinde müvekkillerimiz ile iletişimi şeffaf ve sıkı bir şekilde sağlamaktayız. Özellikle acil durumlar için 7/24 ulaşılabilir olmak temel gayemizdir.
  • TİTİZLİK: Hukuki iş ve işlemlerin yürütülmesi esnasında sorumluluk bilinci ile hareket etmekte, özenle çalışmalarımızı yürütmekteyiz.
  • DÜRÜSTLÜK: Müvekkillerimiz ile gerek yüz yüze gerek iletişim kanalları ile yaptığımız görüşmelerden sonra hukuki süreci net olarak belirleyip izleyeceğimiz yol haritası yönünden bilgilendirme yapmaktayız.
Avukat Tutmak Zorunlu Mudur?
Avukatlık ücreti nedir?
Vekaletname nasıl çıkarılır?
Avukatlık Ücreti Ne Kadar?
Her dava için ayrı vekalet mi vermem gerekiyor?
Telefon ya da e-posta yoluyla sorunlarımı danışabilir miyim?
Hakkımda dava açılıp açılmadığını nasıl öğrenebilirim?
Davalar ne kadar sürede sonuçlanır?
Dava sürecimden nasıl haberdar olabilirim?

Avukat Tutmak Zorunlu Mudur?

Türk hukuk sisteminde kişilerin mahkeme önünde avukatla temsil zorunluluğu yoktur. Ancak her alanda olduğu gibi hukuki işler de uzmanlık gerektirir. Hukuki konularda gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmadan hareket etmek telafisi imkânsız zararlara yol açabilir. Avukatın hukuki yardımına başvurulması ve avukat aracılığıyla işlerin takip edilmesi hem hakka kavuşmakta büyük önem taşımakta hem de daha hızlı ve etkili  sonuç alınmasına katkı sağlamaktadır.

Uygulamada, avukata ödenecek ücreti gereksiz gören, avukatın yapabileceği işi bizzat yapabileceğini düşünerek hareket eden kişiler, genelde, telafisi mümkün olmayacak hak kayıplarına uğramaktadır. Kimileri, davasını ya da  icra takibini bizzat açtıktan sonra, işin düşündüğü kadar kolay olmadığını görüp avukat arayışına girmekte, ancak çoğu zaman kişiler tarafından bu aşamaya kadar eksik ya da hatalı yapılan işlemler sonradan davaya dahil olan avukat tarafından da giderilememektedir.

Avukatlık ücreti nedir?

Avukatlık mesleği bir serbest meslek faaliyetidir. Avukatlar hukuk alanındaki bilgi ve tecrübelerini diğer insanların istifadesine sunarlar. Avukata; herhangi bir hukuki sorunla ilgili soru sorulduğunda veya vekâleten iş takibinde bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Avukata ücret ödenmesi aynı zamanda yasal bir zorunluluk olup avukatlık asgari ücret tarifesinde belirlenen değerler altında ücret sözleşmesi yapılması da yasaklanmıştır.

Vekaletname nasıl çıkarılır?

Vekâletname noterde düzenlenir. Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportunuzla birlikte vekâlet vereceğiniz avukatın vekâlet bilgilerini (ad soyad, vergi dairesi, vergi numarası ve adres) temin edip, vekâleti hangi iş için kullanacağınızı notere bildirmeniz halinde, noter ihtiyacınız olan vekâletnameyi adınıza düzenler. Vekâletnameyi süreli ya da süresiz çıkartabilirsiniz. Özel yetki gereken hallerde bu yetkilerin vekâlette yer alması gerekir.

Boşanma davasında mahkeme giderlerini kim karşılar?

Avukatlara ödenen avukatlık ücreti, Türkiye Barolar Birliği’nin her yıl belirlediği “Asgari Avukatlık Ücret Tarifesine” tabidir. Söz konusu tarifeden aşağıda ücret ile anlaşmak yasaktır. 

Her dava birbirinden farklı olduğundan talep edilen avukatlık ücretleri nitelik, emek, mesai, yer, süre gibi faktörler birlikte gözetilerek belirlenmektedir.

 

Her dava için ayrı vekalet mi vermem gerekiyor?

Tarafımıza vermiş olduğunuz genel dava vekaletnameniz büromuzda arşivlenir ve vekaletnamede her hangi bir süre sınırı konulmamışsa bu vekaletname ile takip etmemizi istediğiniz tüm adli ya da idari davalarınız takip edilebilir. Ancak özel yetki gerektiren dava ve işler için ayrıca vekaletname vermeniz gerekebilir.

Telefon ya da e-posta yoluyla sorunlarımı danışabilir miyim?

Sorularınız için info@egehukukofisi.com mail adresimizi ve 0532 668 46 64 numaralı telefon numaramızı kullanabilirsiniz. Kısa ve basit sorularınıza yanıtlar en kısa sürede verilecektir. Ancak ayrıntılı bilgi istenilmesi halinde danışma, ücrete tabi bir danışma şekline dönüşeceğinden Avukatlık Asgari Ücret tarifesi ile Avukatlık Yasası ve Meslek Kuralları çerçevesinde size gerekli cevaplar verilecektir.

 

Hakkımda dava açılıp açılmadığını nasıl öğrenebilirim?

Hakkınızda dava açıldığını e-devlet üzerinden yahut vatandaş- Uyap sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz. Yine ikamet adresinize gelecek mahkeme tebligatı ile de hakkınızda dava açıldığını öğrenmiş olursunuz. Tebligatın tarafınıza tebliğinden itibaren dava konusu alanında uzman bir avukatla görüşmenizi ve hukuki yardım almanızı hak ve süre kaybına uğramamanız için önemle tavsiye ederiz.

Davalar ne kadar sürede sonuçlanır?

Dava sayısının fazlalığı, hakim, savcı, adliye personelinin yetersizliği ve adalet sistemimizdeki eksiklikler sebebiyle davalar kısa sürede çözülememektedir. Davaların kısa zamanda sonuca ulaşabilmesi, usul ve esaslara tamamıyla hakim bir avukat ile çalışmayla azımsanmayacak kadar fazla alakalıdır. İşi davalarla ilgilenmek olan avukatlar tüm mesailerini davaları hızlandırmak ve kısa sürede olumlu sonuçlandırmak için çalışırlar. Vatandaşların günlük iş yoğunluğunda kendi davalarını takip etmeleri ve davalarını hızlandırmaları pek mümkün değildir. Her davanın kendisine özgü teknik detaylarının fazlalığı sebebiyle ancak işinde uzman ve tecrübeli bir avukat tarafından kısa sürede sonuçlandırılabilir.

Dava sürecimden nasıl haberdar olabilirim?

Avukatlık büromuz tarafından takip edilen hukuki işlemler hakkında müvekkillerimiz telefon, e-posta ve gerçekleştirilen toplantılar aracılığıyla belirli aralıklarla düzenli olarak bilgilendirilmektedirler.

DAVA VE DOSYA TAKİBİ

Müvekillerimizin adli ve idari yargıdaki davalarını büyük bir titizlik ve özveri ile takip ederek avukatlık hizmeti sağlamaktayız. Açılmış olan davaları müvekkillerimizin haklarını en üst düzeyde savunmak suretiyle takip etmekte ve sonuçlandırmaktayız.

HUKUKİ DANIŞMANLIK

Yüz yüze, iletişim kanalları aracılığı ile veya online görüşmeler ile kişilerin karşılaştığı her türlü hukuki işlemlerinde veya maruz kaldıkları hukuk ihlallerinde; olay ya da durumun analizi, tespit ve teşhisi, olası sonuçlar ve alternatif çözümler ile alınması gereken önlemler konusunda doğru bilgi aktarımları yapmakta ve talep halinde sözlü ya da yazılı rapor sunmaktayız.

Ezgi hanım hem avukatlık mesleğinin onuruna yakışır bir hizmet sunan hem de bu mesleğin özen ve dikkat yükümlülüğüne uygun davranan kıymetli bir hukukçu. Kendisinin dosyamıza olan ilgisi için ona buradan da bir teşekkür etmeyi borç bilirim. Başarılarının devamını diliyorum…

Eray D.
Google

Ezgi hanımı sadece telefon aracılığıyla tanımış olsak da bugün bize çok yardımcı oldu. Bundan sonra adli hukuki bir durumumuz olması halinde herzaman Ezgi hanıma guvenebilecegimizi biliyorum. İlgi ve alakanız için teşekkürler Ezgi hanım.

Fatih R.
Google

Ezgi Hanım’a ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim. Sayesinde dava sürecini sağlıklı bir şekilde atlattık. Süreci titizlikle takip edip beni sürekli bilgilendirdiği için bana kendimi güvende hissettirdi. Profesyonelliği sayesinde sorunum çözüldü tekrar tekrar teşekkürler.

Seyhan K.
Google

İş takibi konusunda oldukça özenli, kişisel meselelere duyarlı, daima güvenle ve doğru bilgi alabileceğiniz genç dinamik bir avukat. İnsan kaynaklı çalışma prensibi, müvekkillerine karşı daima pozitif ve çözüm odaklı yaklaşımıyla farkını ortaya koymaktadır.

Ayça A.
Google

Süreç yönetimi ve dosya takibi açısından oldukça güzel bir süreç geçirdim. Tam anlamıyla bir profesyonel. Ayrıca aklıma takılan her soruma cevap buldum. Hukuki süreçler için bundan sonra tek adresim.

Buse G.
Google

Av. Ezgi Hanım işini severek yapan, sizi gerektiği şekilde savunan çok başarılı ve güzide bir avukat. Bilgi birikimi, sakinliği, profesyonel yaklaşımı ile birlikte davamızda başarılı olduk. Bu yolda azminin ve başarılarının daim olacağına yürekten inanıyorum. Başarılar.

Hilal K.
Google
HUKUKİ SÜREÇLERİNİZLE İLGİLİ DESTEK ALMAK İÇİN

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Telefon

0532 668 46 64

0505 025 47 23

0216 709 71 81

E Mail

 

info@egehukukofisi.com

Adres

Acıbadem Mah. Çeçen Sk. No:25 Akasya Residence Tower A1 K:26 D:150 Üsküdar/İSTANBUL

Güngören Mah. Turgut Özal Cd. No:16/1 K:4 D:11 Çekmeköy/İSTANBUL