Açık Cezaevi İzinleri Uzatıldı Mı?

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZATILDI MI SON DAKİKA

Açık Cezaevi İzinleri Uzatıldı Mı? Açık cezaevi izinlerinin uzatılıp uzatılmayacağı hususu birçok vatandaşımız açısından merakla beklenmekte olup bu husus kabine toplantısında değerlendirilmeye alınmıştır. Covid açık cezaevi izninin bitimine sayılı günler kala açık cezaevi izinleri konusu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan kabinede tartışıldı.

Cezaevi

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ İLE İLGİLİ RESMİ AÇIKLAMA

Bilindiği üzere Koronavirüs nedeniyle Salgın başlangıcında yoğunluğu azaltmak için açık cezaevinde bulunan binlerce hükümlü 15 Nisan 2020’de izinli sayılarak evlerine gönderildi. Bu tarihten sonra açık cezaevi izinleri bu tarihe kadar tam 9 kez uzatılmıştı. Yapılan kabine toplantısında açık cezaevi izinlerinin uzatılmayacağı yönünde karar alındı. Karar sonucunda açık cezaevi izinleri 30 Kasım’da son bulacak ve ceza süresini doldurmayan binlerce  mahkum cezaevine geri dönecek.  30 Kasım itibarıyla ceza süresi dolanlar ise açık cezaevine geri dönmeyecek.

AÇIK CEZAEVİ İZNİNDEN GERİ DÖNMEYEN HÜKÜMLÜLER FİRARİ SAYILACAK

Açık cezaevi izinlerinin bitmesi ile cezaevlerine geri dönmeyenler firari sayılacak. Ayrıca açık cezaevine geri dönmeyen hükümlüler hakkında yakalama kararı çıkarılacak.

AÇIK CEZAEVLERİNE GERİ DÖNÜŞTE YAPILMASI GEREKENLER

Hükümlülerin cezaevlerine dönüş prosedürüyle ilgili Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından duyuru yayınlanmıştır. Söz konusu duyuruda K

Cezaevi

OVID-19 izninden dönecek olan hükümlülerin;

-Aşı yaptırmayanların mümkün olan en kısa sürede aşılarını yaptırmaları, aşıları eksik olanların da Sağlık Bakanlığının aşı şemasına uygun şekilde aşılarını tamamlamaları,

-Kuruma gelmeden önceki son 14 günü kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak geçirmeleri,

-Kuruma girişlerinden 48 saat önce PCR testlerini yaptırmaları,
-Kuruma girişleri esnasında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları ve HES kodlarını yazılı olarak yanlarında bulundurmaları, önemle vurgulanmıştır.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan duyuruyu BURAYA tıklayarak okuyabilirsiniz.

Related Posts

Leave a Reply